Pečenie chleba
9/14/2024 - 9/14/2024 | Smrečany
Komunitné stretnutie smrečancov a priateľov Smrečian pri pečení chleba
Občianske združenie Stará škola pozýva všetkých Smrečancov na komunitné stretnutie v priestoroch dielne Stará škola, v bývalej malotriedke, kde sídli aj materská škola. Keramická dielňa sa na jeden deň otvorí verejnosti.
Príďte si vyskúšať hrnčiarsku prácu – modelovanie a maľovanie keramiky, upiecť chlieb v replike pravekej hlinenej pece, pozrieť bábkové divadlo, a tak nahliadnuť do práce občianskeho združenia Stará škola, ktoré pôsobí už takmer 14 rokov v priestoroch školy, ktorá si tento rok pripomína 90 rokov od svojho vzniku!
Spolu s obcou chceme verejnosť zahrnúť do diskusie o postavení exteriérovej obecnej pece na chlieb a začať tak úsilie o realizáciu niečoho tak autentického, ako je spoločné pečenie chleba, starostlivosť o oheň či obecné spoločenstvo / komunitu.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Tuesday, 22. October, 20:10 | LogIn