1/1/2024 - 12/31/2024 | Smrečany
KALENDÁR 2024
VYHLASUJEME KURZY NA TENTO ROK - 2024! 💥
- popis jednotlivých kurzov a prihlasovací formulár nájdete nižšie -
Môžete sa tešiť na pravidelné sobotné workshopy, aj na pobytové kurzy. Pokračujeme aj v umeleckých Ateliéroch - opäť so zaujímavými lektorkami a lektormi. Na svoje si prídu začiatočníci aj pokročilé, bude sa modelovať i točiť, páliť v tradičných netradičných zariadeniach, experimentovať. A samozrejme, v lete sa počíta aj s deťmi.
🆕‼️ Máme prichystaný nový formát – Keramické fitko! 🔥🙌
Podrobný kalendár kurzov nádete tu https://rb.gy/9ot5j2
PRIHLASOVACÍ FORMULÁR https://forms.gle/kZqrUaQ6Mvcg3Zii6
↓ 𝐊𝐔𝐑𝐙𝐘 ↓
1️⃣ KERAMICKÉ FITKO
Samostatný tréning točenia na hrnčiarskom kruhu, bez výkladu lektora. K dispozícii je dielňa s kruhmi, náradie a hlina. Môžete pracovať podľa svojho tempa, zvyšovať zručnosti a posúvať sa vďaka sebareflexii. K dispozícii je hrnčiarsky kruh, náradie, hlina. Možnosť prežahu.
Termíny: podľa aktuálnej ponuky
Poplatok 5 eur/každá začatá hodina. Plus hlina, plus prežah. Hlinu používate zo zásob dielne.
2️⃣HLINENÉ SOBOTY
Tradičné sobotné popoludnia od 13:00 do 17:00 s individuálnym tempom, vlastnými návrhmi spracovanými pod vedením lektora a podľa úrovne zručností. Výpaly sú podľa ukončených prác a potrieb dielne.
Termíny: pravidelne, zvyčajne prvá sobota v mesiaci, viď. kalendár
Poplatok 25 eur. V cene je 500 g hliny, engoby, glazúry, lektorné, prežah.
3️⃣ TRIPAL
Alternatívne výpaly vonku, inšpiratívna možnosť využitia v domácich podmienkach - jama, sud, drevopec. Pred výpalmi je dvojdňová príprava výrobkov do jednotlivých pecných zariadení. Dvakrát dvojdňový kurz.
Termín prípravy výrobkov: 27. – 28. 4. 2024
Termín výpalov: 11. – 12. 5. 2024.
Poplatok pre aktívnych účastníkov: 150 eur
Podujatie je otvorené pre verejnosť s dobrovoľným príspevkom na činnosť občianskeho združenia.
4️⃣ VÝTVARNÁ DIELŇA PRE DETI
5-dňová letná výtvarná dielňa pre deti. Výtvarné aktivity, modelovanie, hry, pohyb, plávanie, príroda. Podujatie finančne podporil Fond na podporu umenia
Termín: 15. – 19. 7. 2024
5️⃣ HRNČIARSKE TECHNIKY A DEKOROVANIE I. a II.
6-dňový intenzívny kurz pre mierne pokročilých - hrnčiarske techniky spracovania hliny a dekorovania. Plátovanie, modelovanie, točenie, maľba, glazurovanie. Výroba hrnčekov, misiek, čajníkov, nádob s kobaltovou maľbou. Prežah, ostrý výpal. Plus RAKU výpal.
Podujatie finančne podporil Fond na podporu umenia.
Termíny: 29. 7. – 3. 8. 2024
Hrnčiarske techniky II. z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
6️⃣ ATELIÉR I
6-dňový kurz zameraný predovšetkým na tvorbu keramického objektu. Odlišné princípy spracovania plastickej hmoty, inak ako pri úžitkovej keramike, hoci pevné hranice neexistujú – všetko je to na tvorivom objavovaní možností materiálu. Plné a duté tvary, patinovanie, práca s engobami. Prežah, ostrý výpal.
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Termín: 5. 8. – 10. 8. 2024
7️⃣ VEČERNÁ ŠKOLA.
Kurz zameraný na spracovanie hliny, výber hliny, modelovanie (točenie), prežah, glazúrovanie, ostrý výpal. Sú to štyri pracovné stretnutia – 4 x raz za týždeň, vždy vo štvrtok od 16:30 do 19:00 (na jar a na jeseň). Časové rozvrhnutie umožňuje pracovať s hlinou v rôznych fázach schnutia. Sgrafito, leštenie, práca so šablónami, modelovanie väčších rozmerov, prerezávanie, plátovanie.
Termíny: 4., 11., 18., 25. 4. pracovné fázy, viď. kalendár
8️⃣ ZÁKLADY PRÁCE S HLINOU A TOČENIE
Dvojdňový víkendový kurz, prevažne točiarsky pre začiatočníkov a mierne pokročilých. Zameraný na spracovanie hliny, výber hliny, plátovú keramiku, točenie z ruky a točenie na elektrickom kruhu. Práca s engobami, dekorovanie do surového črepu, prežah.
Možnosť doplatenia si ostrého výpalu s transparentnou glazúrou.
Termíny: priebežne dopĺňané termíny v kalendári, + možnosť dohodnúť si individuálny termín.

8️⃣ PEČENIE CHLEBA
Komunitné stretnutie v priestoroch dielne Stará škola. Keramická dielňa sa na jeden deň otvorí verejnosti – modelovanie i točenie na kruhu, pečenie chleba v replike pravekej hlinenej pece, bábkové divadlo súboru DĚDA.
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
20212223242526272829303112345678910

Saturday, 27. July, 04:07 | LogIn